3 Kumbara Nedir?

3 Kumbara; Türkiye’de öğrenim gören ilkokul 4.sınıf öğrencilerine ve velilerine finansal okuryazarlık konusunda özellikle para yönetimi, harçlık yönetimi, bütçe yönetimi, birikim, paylaşım, harcama konularında kitlesel farkındalık oluşturmaya yönelik olarak uygulanan eğitim programıdır

3 Kumbaraya nasıl ulaşabilirim?

basvuru@3kumbara.org adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kimler 3 Kumbara Eğitimini Alabilir?

İlkokul 4. Sınıf öğrencileri 3 Kumbara eğitimini almaktadır.

Nerelerde 3 Kumbara Eğitimi veriliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı ile belirlenen illerde eğitim verilmektedir. Geçen dönem; İstanbul, Kahramanmaraş, Eskişehir, Niğde, Antalya, Rize, Erzurum, Şanlıurfa, Hatay ve  Denizli’de 70.000 çocuğa eğitim verdik. Bu sene güz döneminde; İstanbul, İzmir, Ankara, Kütahya, Isparta, Mardin, Van, Trabzon, Sivas, Niğde, Adana, Konya ve Gaziantep’te eğitim verilecektir.  Bahar döneminde ise; İstanbul, Muğla, Kayseri, Giresun, Sinop, Tekirdağ, Manisa, Kastamonu ve Mersin’de eğitim verilecektir.

Nerelerde 3 Kumbara Eğitimi veriliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı ile belirlenen illerde eğitim verilmektedir. Geçen dönem; İstanbul, Kahramanmaraş, Eskişehir, Niğde, Antalya, Rize, Erzurum, Şanlıurfa, Hatay ve  Denizli’de 70.000 çocuğa eğitim verdik. Bu sene güz döneminde; İstanbul, İzmir, Ankara, Kütahya, Isparta, Mardin, Van, Trabzon, Sivas, Niğde, Adana, Konya ve Gaziantep’te eğitim verilecektir.  Bahar döneminde ise; İstanbul, Muğla, Kayseri, Giresun, Sinop, İzmir,Ankara,Kahramanmaraş Tekirdağ, Manisa, Kastamonu ve Mersin’de eğitim verilecektir.

3 Kumbara Tiyatro Eğitimi Nedir?

4. sınıf öğrencilerinin hedeflendiği 3 Kumbara Eğitim Programı kapsamında sınıf içi eğitimlerle beraber tiyatro eğitimi de bir araç olarak kullanılmaktadır. Profesyonel tiyatro oyuncularının yaratıcı drama yöntemi ile katkıda bulunduğu eğitimlerde çocuklara hayal, hedef, para, birikim, tasarruf, istek, ihtiyaç gibi kavramlar derinlemesine anlatılmaktadır.

3 Kumbara Tiyatro Eğitimine Gidebilir miyiz?

İstanbul’da belirlenen pilot okullardaki 4. Sınıf öğrencilerine tiyatro eğitimi verilmektedir.

3 Kumbara Gönüllüsü nasıl olabilirim?

3 Kumbara web sitesinde yer alan gönüllük formunu doldurarak gönüllü olabilirsiniz.

3 Kumbara aileler için ne yapıyor?

3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin ailelerine finansal okuryazarlık hakkında eğitim vermektedir.

3 Kumbaranın amacı nedir?

Ülkemizdeki çocukların finansal okuryazarlık bilincinin arttırılması ve davranışa dönüştürülmesidir.

Paylaş