ETKİNLİKLERİMİZ

E - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FESHANE – 2014

3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Programı kapsamında çeşitli etkinlikler de yer alınmıştır. İstanbul’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Feshane’de gerçekleştirilen çocuk şenliği kapsamında,  çocuklara eğitim programı hakkında bilgi verilmiş; tanıtıcı-bilgilendirici materyaller dağıtılmış ve program kapsamında çocukların katıldığı çeşitli aktiviteler yapılmıştır. Bu kapsamda Feshane’de yapılan 3 Kumbara etkinliklerini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız ziyaret etmişler ve program hakkında incelemelerde bulunmuşlardır.

DFF - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FORUM İSTANBUL – 2014

2014 Forum İstanbul’a katılım sağlanmış, program kapsamında tanıtım amaçlı etkinlikler gerçekleştirilmiş; katılımcılara 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık hakkında bilgi verilmiştir.

 DSSS - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

ENKA FUNDAY – 2014

Enka’lı çocuklar için düzenlenen etkinlikte çocuklar eğlenerek vakit geçirdiler.

SQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSTİNYE PARK – 2014

Etkinliğe katılan ailelere 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi hakkında bilgiler verildi. Çocuklar 3 boyutlu karakterlerimizle fotoğraf çektirip, yüzlerini boyattılar ve tişört boyama aktivitemize katılarak hayallerindeki tişörtleri yarattılar.

 SQD

 

 

 

 

 

 

 

 

TİM SHOW CENTER ETKİNLİĞİ – 2014

29 Kasım 2014 Cumartesi günü 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı; 3 Kumbara’yı Doğuş Grubu çalışanlarına ve çocuklarına tanıtmak, bizzat deneyimlemelerini ve hissetmelerini sağlamak için, Maslak Tim Show Center’da hem veliler hem de çocuklar için bir organizasyon düzenledi. Organizasyonda çocuklar 3 Kumbara dersini işleyip, tiyatro gösterisini seyrettiler. Bununla birlikte çocuklar için oluşturulan 3 Kumbara Manav’ından çocukların bütçe yapmaları ve paralarını iyi yönetebilmeleri için bir etkinlik yapıldı. Bu etkinlikte çocuklara verilen “Kumbo Paralar” ile manavdan “Salata Bütçesi” için gerekli malzemeleri alarak,  para alışverişini öğrendiler. Velilere ise; finansal okuryazarlık kavramının anlamını, 3 Kumbara’nın amacını, hedefini ve velilerin eğitime vereceği desteğin önemini anlatan bir seminer verildi.

IMG_9803

 

 

 

 

 

 

 

 

DİSCOVERY MÜZESİ – 28 OCAK-8 ŞUBAT 2015

Discovery Müzesi’nde sömestr tatili boyunca çocuklara 3 Kumbara Tiyatrosu ve Filmi gösterilmiştir. Katılan seyircilere eğitim kiti ve kumbara hediye edilmiştir. 10 günde 1.300 seyirciye ulaşılmıştır.

DD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOĞUŞ ÇOCUK ETKİNLİĞİ  – 22 NİSAN 2015

ŞŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

UÇHİSAR PANAYIRI -HAYDAR ÇANKAYA İLKOKULU 13.MAYIS 2015 

13 Mayıs Çarşamba günü Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu’nda 3 Kumbara Eğitim Programı kapsamında bir panayır düzenlendi. Çocuklar okulda hazırladıkları materyalleri birbirlerine satarak girişimcilik adına ilk adımlarını attılar. Böylece çocuklar hem para alışverişini hem de para kazanmayı öğrenmiş oldular.

Paylaş